Harcerskie kampanie społecznościowe – relacja z wydarzenia

Jak przebiegał nasz ostatni warsztat, którego celem było stworzenie kampanii społecznościowych o przeciwdziałaniu dyskryminacji? Wydarzenie dostarczyło uczestnikom zarówno rozrywki, jak i głębokich refleksji wraz z dawką merytorycznej wiedzy.

Pierwszą częścią zajęć był Selfie Challenge. Uczestnicy, podzieleni na grupy, robili zdjęcia nawiązujące do tematyki krajów Europy. Za każde wykonane zdjęcie otrzymywali element, który był im potrzebny do stworzenia plakatu.

Następnie przyszedł czas na reklamę ulubionego kraju w Europie. Każda grupa miała za zadanie przygotować reklamę swojego ulubionego kraju i przedyskutować, czy Polacy czuliby się tam dobrze, czy raczej mogliby być dyskryminowani, a jeśli tak – z jakiego względu.

Podczas warsztatów nie mogło zabraknąć dyskusji na ważne tematy. Prowadziliśmy rozmowy na temat: „Czy kiedykolwiek spotkałeś się z dyskryminacją?” oraz „Lepiej współpracować czy stawiać podziały?”. Uczestnicy doszli do jednoznacznych wniosków, że współpraca jest kluczem do sukcesu, a każdy z nas jest równy i każdy ma uczucia.

Kulminacyjnym punktem było tworzenie kampanii przeciwko dyskryminacji. Plakaty oceniali drużynowi, a najbardziej kreatywne prace zostały nagrodzone zestawami artystycznymi.

Warsztaty odbywały się na świeżym powietrzu, co przyciągnęło uwagę przechodniów. Wielu z nich zatrzymywało się, zadawało pytania i podziwiało zaangażowanie naszych harcerzy.

Podczas tworzenia plakatów, uczestnicy mieli do dyspozycji również przekąski, co dodatkowo umiliło im udział w warsztacie. Jesteśmy dumni z zaangażowania i kreatywności naszych uczestników. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *