Materiały edukacyjne do pobrania

Wszystkie materiały są udostępniane bezpłatnie do dalszego wykorzystania na warunkach licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC BY-SA 4.0).

Weryfikacja informacji w sieci. Narzędzia i porady [prezentacja]

Pobierz naszą publikację o weryfikacji informacji w sieci! Przedstawiamy w niej zestaw cech informacji, rodzaje fake newsów i narzędzia online, które pomogą Ci ocenić prawdziwość danego materiału lub informacji.

Pobierz prezentację (

89

pobrań)

Dyskryminacja, stereotypy i mowa nienawiści [prezentacja]

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją, która powstała jako wprowadzenie do warsztatów symulacyjnych dla młodzieży. Omawiamy w niej dyskryminację i jej formy (bezpośrednią i pośrednią), mowę nienawiści i stereotypy.

Pobierz prezentację (

88

pobrań)

Migranci i uchodźcy – jak ich zrozumieć? [program]

Pobierz ramowy program warsztatu, na którym bazowaliśmy realizując warsztaty edukacyjne w Piotrkowie Trybunalskim. Będzie nam bardzo miło, jeśli wykorzystasz ten program i zorganizujesz podobne działania w swoim środowisku!

Pobierz program (

61

pobrań)

Migranci, uchodźcy, ich prawa i sytuacja w kraju [prezentacja]

Pobierz kompleksową prezentację poruszającą problematykę migrantów i uchodźców. Dowiesz się, jakie prawa przysługują migrantom, kim oni właściwie są, jakie są przyczyny migracji i wiele więcej.

Pobierz prezentację (

56

pobrań)

Migrant? Uchodźca? Człowiek! [prezentacja]

Pobierz prezentację z debaty w Piotrkowie Trybunalskim. Dowiesz się więcej o czynnikach migracji, o rozróżnieniu migrantów i uchodźców oraz najważniejszych dokumentach regulujących ich prawa.

Pobierz prezentację (

48

pobrań)